مشکل از کجا شروع شد؟
مشکل ما از پس از انتخاب 98درصدی جمهوری اسلامی شروع شد چون در ده سال اول این انقلاب مهمترین و تاثیرگذار ترین افراد نظام ترور شدند و جای خالی آنها تا کنون احساس می شود .
شهید مطهری در کتاب
پیرامون انقلاب اسلامی می بفرمایند: جمهوری اسلامی از دو کلمه تشکیل شده است. کلمه جمهوری شکل حکومت و کلمه اسلامی محتوای آن را مشخص می کند، اسلامی، یعنی حکومت با اصول و مقرارت اسلامی اداره شودو در مدار اصول اسلامی حرکت کند. و جمهوری اسلامی یعنی حکومتی که شکل آن، انتخاب رئیس حکومت آن از سوی عامه مردم است برای مدت موقت و محتوای آن هم اسلامی است . نظام از منظر جمهوری به نوبه خود خیلی خوب عمل کرد منتها در این بین کلمه دوم را از یاد برد به طوری که در این سی و چند ساله در جامعه اسلام را کمتر میبینیم یکی از دلایل آن وجود افراد تند روی اول انقلاب مانند اقای هاشمی که در روز ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵ با اختصاص بخشی از خطبه نماز جمعه به مساله خانواده و حجاب و عفاف، به انتقاد از رواج الگوهای غربی در بین خانواده ها پرداخته و در یک رویکرد عجیب و غیرقابل قبول درباره بدحجاب ها چنین می‌گوید:  "ما الان افرادی را می بینیم و هرقدر نصیحت می کنیم و از طریق تقوا می‌خواهیم به این محیط سالم برسانیم هنوز یک مقاومتهای منفی هست و خانمهایی متاسفانه پس از هفت سال از انقلاب هنوز به این راضی اند که مقداری از مویشان بیرون باشد. تا به حال با اینطور افراد خیلی با نصیحت و موعظه برخورد کرده ایم و هنوز هم بعضی از شهرهای بزرگ این بلیّه را دارند و در بعضی مغازه ها اینگونه مسائل ترویج می شود و در بعضی ادارات هنوز خوب مراعات نمی شود و اینها خطرناک است و فکر می کنم که پس از هفت سال تحمل ما هم تمام بشود. مردم حزب الله چندبار طغیان و دیدیدکه در خیابانها ریختند و از همین تریبون نمازجمعه، وزیرکشور و دیگران خواهش کردند و به آنها وعده دادیم که اینها خودشان آدم می شوند و باز میبینیم که مثل اینکه اینها یک مقدار احتیاج به خشونت دارند." و پس از 28سال با کمال بی شرمی می گوید "من می دانم رهبری راضی نیستند از اینکه ایشان بگویند سال فرهنگ، ولی عساکری پیدا شوند که فقط دنبال این باشند که مثلا یک کسی که خوب می خواند، او را از میدان در بکنند. یا کسی _ خانمی_ که قیافه زیبایی دارد او را نگذارند پیدا شود و امثال اینطور چیزها، این حالت پیش می آید.مناظر خوب را از دست مردم بیرون بکنند. این تصورات منفی در اصل دین ما آمده وگرنه اینها چیزهایی نیست که ما فکر می کنیم که امروز ما داریم می گوییم. اینها چیزهایی است که در زمان خود پیغمبر امده است."
این مدل افراد از دشمن خونی برای نظام خطرناکترند زیرا ابتدا ملت را از نظام دور می کنند و بعد ها ملت را به خود نزدیک می کنند  البته با درایت امت حزب الله این افراد دستشان رو می شود.منتها مراتب در حال حاضر باید حواسمان به دلالان تحریم باشد که می خواهند ملت را از نظام دور کنند.
والسلام
                              

     سرهنگ           
                                2خرداد94

/ 0 نظر / 19 بازدید